Cтатут клубу "Przyjaźń"
Херсонської обласної бібліотеки для дітей
I.Загальні положення
Польський клуб “Przyjasn” („Пшиязьнь”) – добровільне громадське об’єднання читачів Обласної бібліотеки для дітей, членом якого може стати кожен бажаючий, без вікових обмежень, якщо підтримує мету та статутні завдання об’єднання і бере активну участь у його роботі.
Програма роботи клубу розрахована передусім на представників польської громади, що проживають в місті Херсоні, та учнів спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій, студентської молоді, викладачів, краєзнавців, спеціалістів, всіх бажаючих, зацікавлених у співпраці.
Мета клубу – формувати у членів клубу розуміння єдності сучасного світу через пізнання історії, географії, культури народу, що населяє країну, яка є нашим найближчим західним сусідом - Польщу. Навчити цінувати культурну спадщину інших народів, розширити світогляд, формувати серед учнів позиції відкритості, порозуміння, толерантності.
На засіданнях клубу його члени знайомляться не тільки із історичною та культурною спадщиною польського народу, а з актуальними суспільними, економічними, політичними, культурними подіями Польщі. Одним із провідних напрямків у діяльності клубу є формування інтересу до польської літератури, як класичної, так і сучасної.
Завдання клубу – розвивати читацьку ініціативу та потяг до пізнання, самостійного пошуку інформації, залучення до систематичного читання польської літератури та літератури польською мовою, формувати навички розмовної польської мови у спілкуванні, розвивати та поширювати дружні контакти з польськими ровесниками.
II. Права та обов’язки членів клубу
1. Членом клубу може стати кожен читач бібліотеки, якщо підтримує мету та статутні завдання об’єднання і бере активну участь у його роботі.
2. Прийом до клубу проводиться за власним бажанням особи та рішенням Ради клубу.
3. Член клубу зобов’язаний:
a. брати активну участь в роботі клубу;
b. дотримуватись положень його Статуту;
c. виконувати рішення Ради клубу;
d. активно пропагувати клуб і залучати до його діяльності однодумців.
4. Члени клубу мають право:
a. виступати на засіданнях клубу з повідомленнями;
b. першочергово користуватись новими надходженнями до фонду сектору літератури іноземними мовами;
c. бути обраними до складу керівних органів клубу.
III. Зміст і форми роботи клубу 1. Просвітницька та популяризаторська діяльність: організація і проведення масових заходів, зустрічей з іноземними громадянами, фахівцями-полоністами, перекладачами тощо;
2. Інформаційна підтримка освітніх потреб учнів класів з вивченням польської мови (школа №16) та студентів інституту іноземних мов Херсонського державного університету, членів обласного товариства „Полонія”;
3. Проведення філологічних занять з метою введення до мовної атмосфери, поглиблення та вдосконалення розмовної польської мови;
4. Спілкування з ровесниками за кордоном (листування, зокрема, за допомогою електронної пошти, в чатах та інше);
5. Налагодження творчих зв’язків за допомогою Інтернету з подібними клубами в Україні, в Росії та за кордоном;
6. Пропаганда діяльності клубу серед дітей та підлітків міста.
IV. Структура клубу
1. Вищим органом клубу є збори всіх його членів. Вони затверджують Програму роботи клубу, обирають Раду, заслуховують звіт про проведену роботу. Збори членів клубу проводяться у випадку необхідності, але не менше ніж раз на півроку.
2. У період між загальними зборами членів клубу його діяльністю керую Рада клубу, яка обирається загальними зборами на рік. До складу Ради входять найактивніші члени клубу, кожен з яких виконує закріпленні за ним обов’язки.
3. Рада клубу складає План та Програму роботи, організаційно забезпечує проведення засідань, пропагує діяльність клубу серед учнів шкіл міста.
|