|
Дехто занепокоєний, що з їхніх чад намагатимуться виховати релігійних фанатиків. Ще хтось побоюється, що дітей перетягуватимуть в іншу конфесію. Але небезпека полягає лише у тому, що «Етика віри» може бути безнадійно спрофанована.
Розмови про впровадження нової дисципліни в навчальну програму середніх шкіл тривають уже не перший рік. Скажімо, у школах Західної України дисципліна з назвою «Християнська етика» існує вже кілька років. Ще 1996 року створено Регіональну комісію з питань християнської етики при Львівській обласній раді, яка наполегливо працює над удосконаленням викладання цього предмета та підготовкою фахівців. Віктор Ющенко запропонував Міністерству освіти і науки розробити до осені відповідну навчальну програму. Напевно, здійснити це буде не так уже й складно, з огляду на успішну практику того ж таки Західного регіону і певну кількість існуючої вже літератури (хоча, враховуючи наш багаторічний гвалтовний атеїзм, забагато тієї літератури бути не може). Та й більшість наших співгромадян зацікавлені, щоб цей предмет викладався у школах. Головна проблема впровадження «Етики віри» полягає не лише в нестачі підготовлених кадрів, вважають освітяни, а й у роз'єднаному православ'ї Сходу України. Крім того, люди не усвідомлюють і не розуміють, чого ж саме ця дисципліна навчатиме їхніх дітей. Атеїсти занепокоєні, що з їхніх чад намагатимуться виховати релігійних фанатиків, православні східних регіонів побоюються, що дітей перетягуватимуть в іншу конфесію, а представники інших релігій, які мешкають в Україні, прагнуть зберегти для наступних поколінь традиції своїх батьків «у чистому вигляді». Хоча найбільша небезпека полягає лише у тому, що без максимально відповідального і серйозного ставлення до нової дисципліни на державному рівні «Етику релігії», даруйте, зведуть на пси і безнадійно спрофанують, як свого часу спрофанували введений у шкільну програму предмет «Етика і психологія сімейного життя».
читати публікацію далі >>> * * *
За даними Інституту соціальної і політичної психології Академії педагогічних наук, цього року громадяни України найбільше з усіх інституцій довіряють саме Церкві. У 370 населених пунктах було опитано 1217 респондентів. Церкві сьогодні цілком довіряють або швидше довіряють, ніж не довіряють 63,7% респондентів, у той час як торік цей показник складав 57,4%. Тією чи іншою мірою не довіряють Церкві лише близько 16% опитаних.
Позитивний баланс довіри-недовіри також виявився і в системі освіти. Сумарний показник довіри до системи освіти складає 40,5% і 36,7%.
* * *
Християнсько-демократична партія України обіцяє допомогти Міністерству освіти й науки впровадити в програму середньої школи навчальну дисципліну з робочою назвою «Етика релігії». «Тільки таким чином ми зможемо в перспективі побудувати суспільство на християнських засадах і сприяти толерантним взаєминам між людьми», — зазначив голова ХДПУ Віталій Журавський. Як повідомляють «Українські новини», Журавський вважає, що вказаний предмет потрібно вивчати в 1-3 класах, принаймні годину на тиждень, при цьому враховуючи бажання і конфесійну належність батьків. У цьому питанні варто було б скористатися досвідом європейських країн. За словами пана Журавського, в Ірландії «Основи релігії» вивчаються в 80% початкових і середніх шкіл, у Греції основи православного віросповідання обов'язкові у всіх школах, а в Німеччині релігійна освіта визначається як одна з традиційних дисциплін загальноосвітньої школи. |