Херсонська обласна бібліотека для дітей
Літературний гурт “Паросток”
Таврійський колосок Вірші, оповідання, нариси Випуск 2 |
Кобзар Аліса |
Струмінська Марійка |
Іванець Оля |
Бандурко Зіна |
Куций Женя |
Куций Едуард |
Слєпньова Олена |
Кобзар Аліса, Школа № 24, 7 клас Аліса закохана в музику, вчиться в музичній школі. Пробує писати пісні, причому складає не тільки мелодію, а й вірші для них.У гурті – “новачок”. |
Колискова Співала мені мати Пісню колискову, А доспівавши пісню, Починала нову. Співала мені мати Про зорі та хмари, Про часи далекі, Як прийшли татари, Як молодь забрали, А села спалили, Та як наші козаченьки Тих татар побили. Співала мені мати Пісню нескінченну. Як рушали хлопці На війну священну. |
Зачем тоскуешь вечером, Усевшись под окном? А если делать нечего, Давай споем вдвоем.
Гитара семиструнная Нам тихо подпоет. Играй, подруга, я спою, Потом – наоборот.
Іванець Оля Школа № 52, 9 клас |
Гомонить, гомонить очерет, Верби також пісні заспівали, Вітер дме і все гонить вперед Всі хвильки, що так смачно дрімали.
І веселка зависла вгорі, Опускає у річку відерце. Зорі гаснуть о цій ось порі, Та співає моє юне серце.
Була погода тепла. І сонечко світило. Та раптом синє небо Чорнюща хмара вкрила. Торохнув грім у небі І почалася злива. На дачах усі грядки Та злива затопила. Та ось я бачу: човен У плавні поспішає, І дід свого собаку З мішка в кущі кидає. Покинутий брат менший Туди, сюди кидався. Потім стрибнув у воду І за човном погнався. А дід у місто їде, На весла налягає. Дружок назад вернувся, Бо сили вже немає. Змокріла і голодна, Заплакала собака. Жорстокий дід, бездушний, Йому б така подяка!
Вже сонце з неба позирає, Загляне і в мої шибки. Морозний ранок привітає, Прийде до школи навпрошки. Святковий настрій, діти гарні, Лунає музика і сміх. І сподівання знов не марні: Зима ступила на поріг.
Зоря на небі спалахнула І сяйвом темінь розірвала, Все в простирадло загорнула, Від серця смуток відірвала.
Покрилася трава росою, На сході небо рожевіє. Кує зозуля за рікою І вітерець легенький віє.
Куций Женя Школа-гімназія № 6, 5 клас |
Яка Ви гарна та прекрасна, І серед інших – зірка ясна. Неначе сонечко тепленьке, І для діток, як рідна ненька.
Вимоглива і справедлива, А разом з тим Ви добра, мила. Знання потрібні нам даєте, У світ широкий всіх ведете.
Люблю я зорі в небі, До них в думках іду. Люблю я ніч вишневу І липу, що в саду.
Люблю я сад квітневий, Що під моїм вікном. Люблю я ліс зелений, Що манить холодком.
Люблю я поле влітку І спів пташок в гаю. Люблю свій край чудовий – Херсонщину мою.
Зима, ти біла чарівниця, Смарагдами твій сніг іскриться. В танку кружляє сніг лапатий, А кіт чкурнув, побіг до хати. Наділа теплі рукавички, Мороз пощіпує за щічки. Прикрилася сніжком копичка, Немов в хустинці молодичка. |
Підкралася непомітно до нас рудохвоста лисичка-осінь. Ще тепло, світить сонечко. Та дерева, кущі і квіти, забачивши нову гостю, змінюють свій наряд. Святково вбираються в кольори рудої осені: золотистий, червонуватий, оранжевий, жовтий…
Осінь ніби ще дрімає, та робить свою справу – змінює все навколо. Вона старанно прикриває багряним килимом сади, ліси, поля. Повітря з кожним днем стає прохолоднішим. Летять у вирій птахи. З дерев починає опадати листя.
Та раптом осінь прокинулась, вдоволено подивилась навколо і посміхнулась. Віднині вона господарюватиме аж до приходу холодної зими.
Куций Едуард, Школа-гімназія № 6, 3 клас |
Широкі поля, Річки і долини. Це рідна земля Моєї Вкраїни. Є пагорби тут І гори високі. Річки скрізь течуть Мілкі і глибокі. Зелені ліси, В них верби плакучі. Та краплі роси На квітах пахучих.
Струмінська Марійка Школа-гімназія № 20, 6 клас |
Бувальщина
Стук-стук, стук-стук, - стукають старенькі шкільні двері. Скільки школярів байдуже штовхають їх щодня, коли приходять до школи або повертаються додому.
Не помічають дверей і випускники, коли з гордістю вирушають у дорослий світ. Колись ці двері впустили їх у Країну Знань. Та хто їх помітить? Вони невидимі. Їх навіть вчителі не помічають. А як багато років ці двері працюють у школі! І все одно залишаються непомітними.
Пройшли роки. Старенькі двері повсякчас підбадьорюють хлоп’ят і дівчаток та вгадують настрій вчителів.
Стук…Востаннє впустили вони школяра. Втомились, постаріли, розламались…Старий робітник зняв їх і поволік, як непотріб, на звалище.
Ніхто на двері не звернув уваги. Лише старенький дідусь, який колись їх змайстрував, зронив сльозу і промовив:
– Старі двері, як і старі люди, нікому не потрібні. А жаль, що молодь не помічає, як багато корисного вони зробили за своє життя, старались для них…
Бандурко Зіна,
Школа-гімназія № 20, 6 клас
Зіна робить перші кроки в поетичній творчості. Писати почала нещодавно – як увійшла в коло “паростківців”.
В мене дуже гарний дім, тепло й затишно у нім. Тут живе моя сім’я: тато, мама, братик, я. Як прийдуть до мене гості, посаджу їх на помості. Буду радо їх вітати, буду щедро пригощати.
Новий рік, Новий рік стане скоро на поріг та постука у вікно, він збиравсь прийти давно. Ми прикрасимо ялинку і розвісимо сніжинки. Буде музика лунати, Новий рік прийде до хати.
|
Слєпньова Олена Школа № 32, 6 клас Вчиться у музичній школі. За натурою - активістка. Любить поезію. Писати почала з приходом до гурту “Паросток”. |
Мамине личко, як сонце ясне. Любить, голубить матуся мене. А працьовита, як бджілка, вона. Дбає рідненька про мене щодня. Дуже красива у мене матуся, Я до матусі з любов’ю горнуся.
Херсону двісті двадцять п’ять, тож будемо його вітать. Тут сонце тепле, ясні зорі, степи навколо неозорі.
Херсоне, я тебе люблю, для тебе, місто, – все зроблю.
Тобі я пісню заспіваю і з ювілеєм привітаю!