Проходят годы безвозвратно
Уходит вдаль победный час
Уж не вернуть нам тех обратно
Которые ушли от нас
Все меньше, меньше ветеранов
С годами реже их ряды…
 

Саме такими словами – рядками з поезії «Память» нашого земляка, ветерана Другої світової війни, визволителя та почесного громадянина Херсона Рябка Віталія Опанасовича, розпочалася сьогодні зустріч у молодшому відділі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Читати далі…



Зональна фахова естафета шкільних бібліотек області “Зростання-2014: перспективний досвід шкільних бібліотек”, що стартувала 21 січня, досягла ключової події: згідно з її умовами 9 квітня відбулися церемонії передачі естафети у чотирьох зональних центрах із шести – у Новій Каховці, Генічеську, Нововоронцовці та Цюрупинську.

Учасники зональної зустрічі у Скадовську (делегації шкільних бібліотек Каланчацького, Чаплинського та власне Скадовського районів) вже провели її 8 квітня, а бібліотекарі Херсона передаватимуть свої районні естафетні альбоми 17 квітня.

Читати далі



Україною крокує скайп-естафета пам’яті визволення країни від фашистських загарбників «Навіки пам’ять збережем…» .

17 березня відбулася перша віртуальна зустріч читачів Національної бібліотеки України для дітей з читачами Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна, наступними на зв’язку з київськими читачами були читачі Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.

А учора, 10 квітня, під час скайп-зустрічі читачів обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки і Національної бібліотеки України для дітей, естафету пам’яті було передано від Херсонської області.

Учасниками скап-зустрічі у нашій бібліотеці стали:

  • ветерани Великої Вітчизняної війни – голова обласної Спілки радянських офіцерів Палісада Петро Миколайович та голова Комітету ветеранів війни обласної організації ветеранів України Станіславчук Яков Опанасович;
  • Леонід Марченко, письменник;
  • учні 6 класу гімназії №20 ім. Б. Лавреньова;
  • учні НВК “Школа гуманітарної праці” Херсонської обласної ради;
  • бібліотекарі читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Читати далі

 



13 березня 1944 року Херсон, як обласний центр, був звільнений від німецько-фашистських загарбників. Про це свого часу  повідомив видатний радянський диктор – Юрій Левітан. Проте на той час  Херсонської області не існувало…

Читати далі



З нагоди відзначення 70-річчя визволення Херсона від німецько-фашистських загарбників учні 6-а класу гімназії №20 презентували збірку своїх творів, які увійшли в книгу “Про війну після війни”.

Читати далі



З нагоди Дня визволення міста Херсона від німецько-фашистських загарбників управління освіти Херсонської міської ради за ініціативою та сприяння депутата обласної ради, директора НВК “Школа гуманітарної праці” Херсонської обласної ради Артема Олександровича Кияновського вже традиційно провело міський конкурс “Херсонщина пам`ятає”.

Журі номінації “Відеоролик” працювало в Херсонській обласній бібліотеці для дітей 6 березня. Очолювала журі директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Анна Іванівна Бардашевська , а до його складу були запрошені відомі у нашому краї ветерани – Яків Опанасович Станіславчук та Володимир Семенович Степаненко, головний спеціаліст управління освіти Херсонської міської ради Ірина Богданівна Стойчева.

Розглянувши подані у номінації «Відеоролик» 17 творчих робіт учнів  та учнівських колективів із загальноосвітніх навчальних закладів м. Херсон, журі відзначило високий рівень поданих на конкурс відеоробіт, у переважній більшості яких знайшли відображення діяльність шкіл із воєнно-патріотичного виховання – шкільних музеїв, пошукових загонів та клубів, увіковічення пам’яті ветеранів – учасників визвольних боїв, героїв Перемоги, власна пошукова й дослідницька робота авторів відеороликів.

Журі визначило 6 робіт-переможців конкурсу «Херсонщина пам’ятає…» в 2014 році у номінації «Відеоролики», а саме:

I місце
«Строка, оборванная пулей» – колективна робота учнів 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 35;

«Героям войны посвящается…» – колективна робота учнів 6 класу спеціальної ЗОШ № 2
II місце
«Дорогами памяти…» – автор Шаптала Вікторія, учениця 10А класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;
«Херсонщина пам’ятає» – автор Царьов Євгеній, учень 3А класу НВК № 48;
III місце
«Ілля Кулик» – автори відеороботи Корнишев Микита та Страхова Анастасія, учні 11А класу НВК «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради;
«В памяти будет жить тот патефон…» – колективна робота учнів 11А класу Херсонського Центру освіти молоді та дорослих:

Оголошення результатів конкурсу та нагородження переможців щорічно відбувається у день визволення Херсону від фашистської окупації – 13 березня.

Вітання усім переможцям!