У рамках реформи «Нова українська школа», вже шостий рік поспіль, ​​одним із ключових напрямків є оновлення підходів до викладання літератури в молодшій школі. Нова програма літератури в НУШ орієнтована на те, щоб зробити процес навчання цікавим, доступним і ближчим до сучасних реалій.

Постер заходу та його учасники, скрін екрану.

Яскравим прикладом новітньої літератури для дітей, яка формує характер маленьких читачів, є творчість метра сучасних історій Олександра Дерманського. Із задоволенням знайомилися з сюжетами, образами та кумедними героями, створеними прозаїком, учні 3-А класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 імені Романа Набєгова та учні 4-В класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов, які стали черговими відвідувачами “літературного салону” Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Читати далі.



Проєкт «Зустрічі без прощань» продовжує свою роботу, і ось чергова  онлайн зустріч із сучасною молодою поеткою із міста Харкова Анастасію Рябенко та семикласниками із Херсонського ліцею №52 «Перспектива».

Скріншот із зустрічі онлайн з Анастасією Рябенко

Читати далі.



Щороку у жовтні книголюби з усього світу дізнаються нове літературне ім’я, яке буде відзначене найпрестижнішою міжнародною літературною премією. Нобелівська премія в галузі літератури була створена інженером-хіміком, членом Лондонського королівського товариства Шведської академії Альфредом Нобелем, разом із чотирма іншими Нобелівськими преміями, і має більш ніж столітню історію – премію вручають з 1901 року. 

У 2024 році Нобелівську премію з літератури присудили південнокорейській письменниці Хан Ган «за напружену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам». У своїй творчості Хан Ган вивчає історичні травми та невидимі набори правил і в кожному зі своїх творів оголює крихкість людського життя. І поки весь світ чекає на 10 грудня, коли в Стокгольмі відбудеться урочиста церемонія вручення Нобелівської премії, ми пропонуємо вам, дорогі читачі, більше дізнатися про засновника премії та її лауреатів.

Постер медіа-огляду

Читати далі.



У жовтні співробітники сектору абонемента продовжили реалізацію проєкту “Зустрічі без прощань”. Нагадуємо, що цей проєкт покликаний знайомити читацьку юнь Херсонщини із сучасними письменниками та надає безпечний простір для спілкування авторів або авторок і їхніх читачів.

«Час читати» – таку назву і заклик мали дві творчі зустрічі, на які ми запросили херсонську письменницю Юлію Чернієнко, авторку книг для підлітків «Помста» і «Хікі шукають любов» , та учнів 8-9-х класів Херсонської загальноосвітньої школи № 44 і Херсонської ліцею № 57.

Постер зустрічі, фото письменниці та учасників заходу, скріншот екрану Zoom

Читати далі.



Зараз, коли наша країна потребує захисту, до лав ЗСУ стає багато відомих людей – акторів, музикантів, художників, письменників і поетів. Взявши в руки зброю, вони не відклали пера і продовжують радувати своїх читачів новими творами.

Скріншот - постер заходу та його учасники в Zoom

На віртуальне знайомство «Рядки з окопів» фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запросили учнів 7-8 класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №41. Під час заходу було представлено сучасних українських письменників і письменниць, які боронять нашу країну.

Читати далі.



Деякі митці не обмежуються лише одним засобом вираження — їхні таланти сягають далі, і слово переплітається з фарбою, а література набуває кольорових відтінків. У світі, де письменники створюють цілі світи за допомогою тексту, є ті, хто вміє ще й оживити ці світи на полотні. Вони одночасно володіють майстерністю оповідати історії й дарувати візуальні враження через живопис.

До віртуальної художньої галереї «Майстри пера та пензля» фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки запросили юних херсонців у дитячому просторі UNICEF, де вони познайомилися зі світовими та українськими письменниками, які володіють не тільки майстерністю слова, а й подарували світу візуальні шедеври.

Діти слухають розповідь про письменників-художників, дивлячись на репродукції картин на екрані

Учасники  заходу пробують себе у ролі художників, розфарбовуючи в різні барви контурні малюнки квітів.

Читати далі.



Чи можна назвати сучасного письменника магом і чи завжди чарівники мають носити мантію та чаклувати лише магічною паличкою? Насправді ні! Сучасні письменники не володіють чарівними речами, але їхній магічний інструмент набагато потужніший. Завдяки слову, таланту та натхненню вони створюють світи, які існують лише на сторінках книг, але здаються нам безмірно реальними, і їх неможливо забути.

Прикладом такого чародійства є твори найпопулярнішого українського дитячого поета, прозаїка і казкаря, члена Національної спілки письменників України – Олександра Дерманського, який сміливо експериментує із жанрами, темами та стилями, розширюючи межі уяви маленьких читачів.

Заголовковий слайд презентації до заходу з фото Олександра Дерманського та скріншот екрану Zoom.

Читати далі.