Сучасне покоління дітей, як в навчанні, так і під час дозвілля, надає більше переваги образам, ніж словам, побаченому, аніж прочитаному. Інформація ними сприймається краще, коли вона яскрава та невелика за обсягом, немов реклама. А яскрава наочність, ілюстрації, інструкції в картинках, графіка, цифрова анімація, електронні ресурси є головними умовами комунікації з «цифровим» поколінням. Саме темі промоції читання та книг шляхом наочності було присвячене чергове заняття за програмою тренінгового курсу для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради «Промоція читання та дитячої книги: методики і практики».

Бібліотекарі - учасники тренінгу онлайн

Читати далі.



Третє заняття в рамках тренінгового курсу «Промоція читання та дитячої книги: методики і практики» для шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради, до яких приєднались сьогодні і працівники публічних бібліотек Херсонщини, було присвячене темі штучного інтелекту та використанню його у бібліотечній практиці.

Постер тренінгу, фото учасників - колаж

Читати далі.



Сьогодні в рамках Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки організувала та провела для педагогів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов медіатренінг на актуальну тему сьогодення “Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни”.
Упродовж заходу сертифікований медіатренер Ірина Срібна спільно з освітянами більш детально розглянули поняття та основні ознаки інформування та пропаганди, фейків та діпфейків, маніпуляцій, наративів та ІПСО, які активно створювали і просували російські ЗМІ з часів повномасштабного вторгнення.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Вчителям, Тренінги
info


З 28 по 30 серпня працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки стали учасниками тренінгового проєкту «Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни як інструмент подолання розриву довіри». Триденний семінар організувала Академія української преси у партнерстві з Центром медіа- та цифрової грамотності (CeMIL) Інституту медіа- та комунікаційних студій Вільного університету Берліна (Німеччина).

Читати далі.

vbpi


22 жовтня у Школі грантового менеджменту відбувся тренінг за темою “Звітування про реалізацію проєкту”.  Модерувала навчання директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Анна Бардашевська, а технічне забезпечення zoom-зв’язку здійснював фахівець Інтернет-центру бібліотеки Ілля Абрамов.

На підготовці змістового проєкту основну увагу зосередила у своєму виступі Людмила Абсава – голова правління ГО «Глобальний погляд», кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри «Фінанси і кредит», проєктна менеджерка, тренерка, фасилітаторка освітніх програм, експертка з партисипації.

Основні правила підготовки фінансового звіту, формування пакету звітних документів за вимогами УКФ, а також до оформлення додатків та звіту аудитора проєкту виклала Олена Ромашина, головний бухгалтер бібліотеки імені Дніпрової Чайки. 

У традиційному модулі “Із досвіду успішної грантової діяльності” із проєктами, реалізованими за підтримки УКФ у 2018-2020 роках Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей ім. Т.Г.Шевченка, ознайомили учасників навчання Валентина Черноус, директор бібліотеки, та  Оксана Лифар, заступник директора з наукової роботи. 

Огляд веб-майданчиків для пошуку інформації про потенційних грантодавців для проєктів галузі культури, а також авторитетних донорів, що працюють в Україні, підготувала для учасників навчання Ірина Шестопал,  завідувачка відділу проєктно-грантової діяльності та зв’язків з громадськістю Національної бібліотеки України для дітей.

Читати далі.



Сьогодні на занятті у Школі грантового менеджменту учасники навчально-тренінгової програми вивчали основні вимоги до формування кошторису грантового проєкту. Знайомлячи колег з програмою заняття, Анна Іванівна Бардашевська, директор бібліотеки імені Дніпрової Чайки, наголосила на безперечній важливості зваженого, реалістичного, ефективного бюджетування для успіху будь-якого грантового проєкту.

Тренер Тамара Юріївна Верещака, голова ГО “Асоціація працівників закладів освіти м.Херсона”, наголосила на важливості уважного вивчення умов надання гранту, що висуваються потенційним донором проєкту, детальних розрахунків до кожної статті витрат, узгодженості описової частини заявки і бюджету.  

Власним досвідом реалізації грантового проєкту “Відкритий літературний фестиваль “BooKids Fest”, підтриманого у 2019 році Українським культурним фондом, поділились Олена Романченко, заступник директора, і Тетяна Нахова, завідувачка науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна. Колеги звернули увагу учасників навчання на фінансових ризиках, що виникали в ході реалізації проєкту, та розповіли про те, які механізми були застосовані для вирішення проблемних питань.

Читати далі.



1 жовтня 2021 р. у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбулось друге заняття за програмою обласної Школи грантового менеджменту – за темою “Менеджмент грантового проєкту”.  Навчання відбувається за ініціативи та підтримки Херсонської обласної ради.

Із групою учасників тренінгового навчання цього разу працювала Людмила Абсава – голова правління ГО «Глобальний погляд», кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри «Фінанси і кредит», проєктна менеджерка, тренерка, фасилітаторка освітніх програм, експертка з партисипації.

Читати далі.