Ярмарок вкотре довів, що забагато креативу не буває, бо на ХІІ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій “БібліоКре@тив – 2024» зібрались справжні бібліотечні профі.

Воркшоп Інни Строгової - колаж із фото психологині, фрагментів презентації та скріншоту екрана Zoom (учасники)

Розпочався другий день Ярмарку для усіх з мегакорисного воркшопу від Інни Строгової, психологині когнітивно-поведінкової терапії, психологині проєктів Музею воєнного дитинства під назвою «Відновлення для дорослих, що піклуються про дітей». Пані Інна розповіла про різні відчуття та неочевидні прояви втоми, які сьогодні знайомі більшості, та поділилася практичними порадами, як цьому можна зарадити самостійно й легко відновити свої сили. Корисні практики обов’язково стануть в пригоді і в роботі з дітьми.

Читати далі – у блозі “БібліоКре@тив”.



25 та 26 червня 2024 року Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки проводить онлайн ХІІ Міжрегіональний ярмарок інноваційних ідей «БібліоКре@тив-2024», у якому беруть участь працівники бібліотек для дітей Миколаївської, Одеської, Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Подія відбувається в рамках відзначення 100-річчя від створення Бібліотеки.

Банер Ярмарку бібліотечних інноваційних ідей

Сьогодні відбулось офіційне відкриття Ярмарку. З вітальним словом до учасників професійного форуму звернулись Володимир Клюцевський, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради та Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, заслужений працівник культури України, кандидат культурології. Почесні гості відзначили важливу роль дитячих бібліотек у промоції дитячої книги, створенні національного культурного простору для сучасної дитини, у підтримці ментального здоров’я українських дітей в умовах війни та побажали учасникам «БібліоКре@тиву» плідної роботи.

Скріншот конференції Zoom - учасники та почесні гості Ярмарку бібліотечних інновацій

Спеціальна тема «БібліоКре@тиву-2024» – «Кольори твоєї сили: палітра ментального здоров’я», а до програми заходу включені також компоненти професійного навчання для працівників дитячих бібліотек відповідної тематики. Тож пленарну частину заходу відкрив виступ Ольги Купріян, письменниці, оглядачки дитячої літератури, методистки лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук», редакторки проєкту підтримки дитячого читання «БараБука» на тему “Як заохотити дітей до читання та підтримати психоемоційний стан дитини за допомогою книжки”.

Бібліотеки-постійні учасниці Ярмарку обмінялись власним досвідом надання бібліотечних послуг в умовах війни, практиками соціально-психологічної підтримки дітей-користувачів.

Центральною подією заходу став «Ідеятон». В ході його першої сесії свої ярмаркові інновації презентували бібліотеки для дітей Миколаївської та Донецької областей і Централізована бібліотечна система для дітей м. Ізмаїл (Одеська область). Кожна бібліотека-учасниця підготувала «на продаж» оригінальні ідеї, які безперечно зацікавили інших учасників заходу. «Плата» за вподобану ідею – це зобов’язання втілити її у життя на власних теренах. Такі новації – справжня знахідка для творчого бібліотекаря. Практика попередніх ярмарків доводить, що «придбані» інновації будуть не лише з успіхом впроваджені, а й набудуть нових барв в ході реалізації на новому ґрунті, працюючи на головне завдання бібліотек, що обслуговують дітей – на залучення малят та школярів до читання, перетворення книгозбірень у сучасні хаби інтелектуального й духовного розвитку дітей та підлітків, збереження їх ментального здоров’я, осередки просування сучасної української дитячої книги.

Завтра Ярмарок інноваційних ідей продовжить свою роботу, тож запрошуємо усіх зацікавлених знайомитись з репортажами із відновленого після дворічної перерви форуму дитячих бібліотекарів-новаторів, які публікуватимемо у блозі “БібліоКре@тиву”.



Сучасний бібліотекар – не тільки професіонал у своїй справі, провідник у світ книги і читання, але й людина, яка вміє працювати з читачами та оперативно реагувати на виклики часу. Викликом останнього часу для всіх нас стала підтримка ментального здоров’я наших читачів.

Постер майстер-класу Як створити терапевтичну казку

Тому 13 червня в рамках проєкту читальної зали «Літо без тривог» відбувся літературний майстер-клас «Як створити терапевтичну казку».

Читати далі.



Настало літо, а це означає, що читачі українських бібліотек – учні 5-9 класів – отримали запрошення до участі у Всеукраїнському конкурсі “Лідер читання – 2024”!

Банер конкурсу "Лідер читання". Завантажується в новій вкладці.

Конкурс відбудеться вже всьоме. Цьогоріч він проходить у рамках реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія”.

Проводиться спеціалізованими бібліотеками України для дітей, для дітей та юнацтва, бібліотеками, що обслуговують дітей, з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей, за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) і Української асоціації працівників бібліотек для дітей.

Читати далі – в блозі методичної служби.



03 червня 2024 року стартувала VII Всеукраїнська літня онлайн-школа «Освітні ініціативи – 2024» від КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Літня школа, яка вперше розпочала свою діяльність у 2016 році, проводилася тоді в місті Скадовську на базі ОЗСНВК «Академічна гімназія» Скадовської міської ради. Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки впродовж всіх років є постійним співорганізатором та учасником Літньої школи, презентуючи свої новітні наробки та ділячись досвідом роботи під час виступів наших спікерів та майстер-класів.

Банер Всеукраїнської літньої онлайн-школи "Освітні ініціативи-2024"
Учасники Літньої онлайн-школи в Zoom.

В цьому році наша книгозбірня долучилася до роботи у двох секціях – “Початкова школа” та “Дошкільна освіта”. 

Читати далі – в блозі методичної служби бібліотеки.



Національна бібліотека України для дітей і обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки запрошують талановитих дітей Херсонщини до участі у щорічному Всеукраїнському дитячому літературному Конкурсі.
Мета Конкурсу: сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей. 

Логотип конкурсу 2024 року

Організаторами Конкурсу є: 

  • Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (UA IBBY), 
  • Національна спілка письменників України, 
  • Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, 
  • Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», 
  • Національна бібліотека України для дітей, яка здійснює організаційно-методичне забезпечення Конкурсу.

Конкурс проводиться з 1 червня по 25 грудня 2024 року у два тури:

  • перший – з 1 червня по 15 вересня на обласному рівні;
  • другий, підсумковий – з 15 вересня по 25 грудня в місті Києві.

Творчі роботи учасників із Херсонської області слід надсилати до 20 серпня 2024 року в електронному вигляді на адресу: patriotic.marathon2023@gmail.com

Читати далі


Після прочитання творів цієї молодої і талановитої авторки хочеться жити, любити і вірити в краще. Талант її багатогранний. Вона пише дитячі книги і жіночу прозу, створює фотоальбоми, ілюструє шкільні підручники і зошити. З-під її пера вийшло вже понад пів сотні казок та понад 25 книжок. А її ім’я відоме далеко за межами України. Знайомтесь – Ірина Мацко – майстриня сучасної казки, що є яскравим прикладом та обличчям сучасної української книжки в світі.

Малюнок - на зеленій травичці граються діти, над ними веселка, хмаринки на блакитному небі та різнокольорові метелики. Напис: Райдужний настрій від Ірини Мацко. виставка-дарунок

Ірина Мацко на зустрічі з читачами в бібліотеці імені Дніпрової Чайки. 2018 рік

Ірина Мацко на зустрічі з читачами в бібліотеці імені Дніпрової Чайки (2018 рік). Фотоархів бібліотеки.

Читати далі.