Соціокультурна робота сучасних бібліотек онлайн сьогодні представлена широким розмаїттям форм. Інтелект-шоу, віртуальні колажі, вебквести, флешмоби, онлайн-вікторини та багато всього іншого використовується для того, аби максимально привернути увагу користувачів до послуг бібліотеки. У силу низки обставин форми соціокультурної діяльності бібліотеки зазнають постійних змін, і сьогодні у кейсі бібліотек їх нараховується більше двохсот.

Тренери та учасники навчання - бібліотекарі шкіл Херсону.

Саме особливостям організації соціокультурної діяльності шкільних бібліотек в умовах дистанційної освіти було присвячене чергове заняття за програмою курсу «Промоція читання та дитячої книги: методики та практики».

Читати далі.



7 листопада 2024 року відбувся загальноміський веб-семінар працівників бібліотек закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради, присвячений підсумкам Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, до організації й проведення якого традиційно долучились і фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Центральною подією семінару став звіт координаторів трьох адміністративних районів міста Херсону, які  демонстрували свої спільні напрацювання у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у форматі бібліотечного дисплей-кросингу.

Постер та учасники професійного заходу, скріншот екрану Zoom

Читати далі.



Знайомство з книгою – це завжди захоплююча подія. Але важливо також розуміти, як вона виникла, про що розповідає, яку інформацію може нести.
Учні 1-4-х класів Херсонської гімназії №16 мандрували по історії книги, першого серед медіа носія інформації, разом із компетентними навігаторами, в ролі яких виступили фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Слайд з малюнками - історія засобів передачі інформації, скрін екрану

Читати далі.



Обласний конкурс малюнків «Рідна Херсонщина: пензлем і серцем», присвячений відзначенню другої річниці визволення міста Херсону і територіальних громад правобережної частини Херсонської області від російських окупантів, вийшов на свою фінішну пряму, зібравши творчі роботи юних талановитих патріотів Херсонської області з усіх куточків рідного краю.

Постер конкурсу дитячих малюнків "Рідна Херсонщина: пензлем і серцем"

Роботи учасників конкурсу, в яких діти представили своє бачення нескореної Херсонщини, розміщені на платформі Padlet. Тож знайомтеся та ставте свої уподобайки!

Читати далі.



28 жовтня працівники КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради долучились до проведення обласних курсів підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників закладів загальної середньої освіти Херсонської області, організованих КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. Професійний захід відбувся в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який цьогоріч проходить під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».

Учасники навчально-тенінгової програми

Навчально-тренінгова програма цього дня включала виступи провідних фахівців обласної дитячої книгозбірні, які максимально розкрили тему можливостей використання хмарних технологій в роботі шкільних бібліотек.

Читати далі.



Сучасні виклики: дистанційне навчання, соціальні мережі, привабливе цифрове середовище, є постійним випробуванням для дитячого читання. Зменшення популярності читання є загальносвітовою тенденцією, яку намагаються подолати уряди, книговидавці, громадські організації, бібліотекарі, освітяни, батьки. Стратегія розвитку читання на 2023–2032 роки «Читання як життєва стратегія» має на меті сформувати навичку та потребу в читанні як життєву стратегію громадян задля розвитку людського потенціалу нашої держави. Важливим фактором, що впливає на ефективність промоції читання, є також і рівень професійної підготовки бібліотекарів.

В рамках виконання Координаційного плану заходів із професійного розвитку шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Херсонської міської ради, 17 жовтня розпочався тренінговий курс «Промоція читання та дитячої книги: методики та практики». 

Слайд із назвою тренінгового курсу для шкільних бібліотекарів.

Курс спланований фахівцями КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради спільно з управлінням освіти Херсонської міської ради та КУ «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Херсонської міської ради та передбачає шість щомісячних тренінгів різної тематики. Заходи передбачають пошук та опанування новими дієвими методами і практиками, спрямованими на промоцію книг та читання, зокрема в умовах дистанційної роботи бібліотекарів.

Тренери та шкільні бібліотекарі - учасники навчання, скріншот екрану Zoom

Перший тренінг під назвою «Психологія дитячого читання: зрозуміти, зацікавити та задовольнити. Пісочниця ідей» був присвячений теоретичним поняттям та дослідженням питань, пов’язаних з дитячою психологією.

Читати далі.



26 жовтня Юлія Чернієнко, головна бібліотекарка відділу обслуговування читачів-учнів 5-9-х класів КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, взяла участь у ІІІ Міжрегіональному форумі «Бібліотека: трансформація культурних послуг та векторів діяльності», присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек, який організували Донецьке обласне відділення ВГО “Українська бібліотечна асоціація” та Донецька обласна бібліотека для дітей.

Учасники Міжрегіонального бібліотечного форуму - скріншот екрану

Читати далі.