З мистецтвом колажу читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки познайомилися недільного дня на засіданні студії творчого самовираження «Мій світ».
Студійці дізналися, що на відміну від живопису та графіки, колаж досить молода техніка, якій близько 100 років. Техніка колажу дуже схожа на аплікацію, але як матеріал використовується не звичайний кольоровий папір, а фрагменти поліграфічної продукції (журналів, газет, нотних зошитів), клаптиків тканини, плівки, засушених рослин, деревної стружки, тобто всього, що трапляється під руку. Пабло Пікассо, Жорж Брак, Анрі Матіс, Курт Швіттерс та інші художники показали світові нові підходи в мистецтві, які є актуальними і сьогодні.
Надихнувшись творчістю відомих світові митців діти створювали свої шедеври. Підходи до втілення свого задуму у кожного були свої, але роботи виявилися настільки вдалими, що по кожній можна скласти цілу історію.
Лют
Веселі мрійники
Лют
Вітражні дива
Справжня арт-майстерня недільного дня працювала у студії творчого самовираження «Мій світ», що діє у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Учасниками творчої зустрічі стали читачі бібліотеки різного віку, тому що тема була надто цікавою і має багатовікову історію. Як відомо, за тисячі років мистецтво змінювалося, набувало незліченних форм та перевтілень. Одне мистецтво поєднувалося з іншим і в результаті світ дивувався новим, небаченим до цього часу, шедеврам. До таких належить і вітраж.
Мандрівка, це так захопливо, незвичайно – справжній світ пригод! Юні читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відправилися в справжню медіа-подорож навколо світу. Так-так, саме наймолодші наші читачі, учасники студії розвитку для дошкільників «Бібліомалята» зібралися у мандрівку. А щоб подорож вийшла вдалою, її потрібно добре спланувати, а особливо правильно обрати транспорт на якому можна пересуватися. Адже його так багато! Що малятам підійде краще?
Справжньою подорожжю до Країни казок для першокласників школи № 32 став урок творчого читання. Казка сповнена чарівних пригод та цікавих фактів, знайомих та невідомих подій, героїв, сюжетів.
Діти дізналися, що казки прийшли до нас з давніх-давен, їх передавало з вуст в вуста не одне покоління, тому вони розповідають про побут людей та звички, у казках є фольклор: вірші, пісні, приказки та прислів’я.
Учні 1-Г класу херсонської гімназії № 20 вже не вперше завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Сьогодні на них чекала зустріч з новими для них відділами. А ще хлопчики та дівчатка стали справжніми читачами, отримавши квиток користувача бібліотеки.
Бібліотекар відділу естетичного виховання під час проведення бібліотечного уроку «Казка в гості поспішає». Чарівний світ українських казок повів їх до дивовижного та цікавого світу народної творчості.
Січ
Скарбничка добрих слів
У всесвітній день «спасибі» бібліотекар Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки завітала до учнів 6-а класу школи № 34, тому й мова йшла про найдобріші слова із словника української мови.
Як часто ми замислюємося над тим, чи треба дякувати оточуючим за те, що вони роблять для нас, чи, можливо, це їхній обов’язок по відношенню до нас? Розглянувши різні ситуації, діти спробували дати відповіді, в першу чергу, собі. А бібліотекар розповіла про походження слів «дякую», «спасибі» та їхню роль у повсякденному житті кожної людини.
Січ
«Дякую» і/або «Спасибі»
Дякувати – це хороша манера чи життєва повсякденна необхідність? На ці та інші запитання шукали відповіді учасники студії творчого самовираження «Мій світ», яка працює у відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Перше заняття у новому році присвятили одній із людських чеснот – вдячності. Діти дізналися, що саме 11 січня відзначають всесвітній день «Спасибі». Історія цього слова сягає ще давніх часів, а вислів «дякую» зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі у 1586 році.