На тижні, що минув, українці відзначили День Соборності. На відзначення цього важливого державного свята для учнів 3-А класу Херсонського ліцею №52 «Перспектива» Херсонської міської ради співробітники молодшого відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей мені Дніпрової Чайки провели захід «Єдність в наших серцях».
Січ
Єдність в наших серцях
Сьогодні, як ніколи, кожен з нас усвідомлює, що сила нашої держави – в єдності. Хоча різні регіони країни і мають свої рідкісні, унікальні риси, нас, українців, поєднує любов до рідної землі.
Для читачів – учнів 3-го класу Херсонської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №36 та учнів 4-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки провела захід на відзначення Дня Соборності України, під час якого бібліотекарі розкрили історію цього національного свята, пояснили значення поняття «соборність».
Україна – велика і багатогранна країна. На заході нас зустрічають Карпати з мелодією трембіти, у центрі – родючі поля, які годують майже увесь світ, на півдні – тепле море та степи, а на сході – промислові центри й потужні міста. Кожен регіон має свою неповторність, але разом вони творять цілісну картину – єдину Україну. Єдина соборна Україна – це не лише географічна єдність, це єдність духу, культури та мови.
Соборність починається з кожного із нас: з нашого бажання чути один одного, підтримувати, допомагати й поважати. Саме тому Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки запросила читачів-учнів 2-4 класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53 на патріотичний репортаж з нагоди святкування Дня Соборності України.
Святкування Нового року – це час, коли людство об’єднується в очікуванні нового початку життя з чистого листка. Проте кожна країна має свої унікальні традиції та звичаї, які надають цьому святу національного колориту. Вивчення цих традицій дає змогу зрозуміти культуру інших націй та їхні цінності, тому що кожен обряд чи атрибут зберігає в собі історію, вірування, спосіб мислення певного народу.
Пригадавши загальні атрибути новорічних свят та «тепленько вдягнувшись», читачі молодшого відділу – учні 2-А класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов – вирушили разом з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Дніпрової Чайки у мандри країнами світу, на пошуки гарного настрою.
Для багатьох дітей зимова пора року здебільшого асоціюється зі святами, розвагами та забавами. Особливою частиною зимових потіх, коли на вулиці лежить пухнастий сніг, є ліплення снігової баби, котра стає символом дитячої радості та безтурботності. Цей процес завжди наповнений сміхом, веселощами та дружньою атмосферою.
Відчути справжню радість від спілкування з друзями, проявити фантазію та познайомитися ближче з зимовим персонажем вирішили відвідувачі дитячого простору UNICEF Херсон – учасники групи за інтересами «Читай-компанія» Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Січ
На чарівних крилах казки
Казка – це завжди початок формування життєвого досвіду. Чарівні речі, дивовижні тварини, які розмовляють як люди, неймовірні дива – завжди пробуджують творчу уяву та допитливість читачів.
Тож молодший відділ нашої бібліотеки запрошує всіх охочих користувачів взяти участь у зимових літературних забавах та дізнатися про свій рівень знань маленьких шедеврів великої літератури. Вперед за знаннями, позитивними емоціями та зимовими розвагами!
Січ
Вперед за книгою!
Читання книг відкриває перед людиною безмежний світ знань. Через книги ми дізнаємося про закони природи, культуру народів і таємниці Всесвіту. Книга не лише джерело інформації, вона виховує уяву, розвиває емоційний інтелект і допомагає будувати внутрішній світ. Але чому так важливо рухатися вперед за книгою, особливо сьогодні, у час стрімких, нових технологічних змін?
На це питання шукали відповіді учасники програми «Мандрівний хаб стійкості» Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Присутні, діти одного з населених пунктів Херсонщини, взяли участь у літературно гонках.