Листопад – місяць, коли особливо затишно читати книжки. Вдома, у кріслі, загорнувшись у плед, гортати яскраво ілюстровані сторінки, або в кав’ярні, поволі смакуючи гарячий напій, читати цікаві історії через мобільний додаток. Яку ж книжку обрати дитині для прочитання восени? Це легко, якщо скористатися порадою бібліотекаря.

Тому для учнів 5-6-х класів херсонських загальноосвітніх шкіл №50 та №53 і Таврійського ліцею завідувачка сектору абонемента провела серію заходів, об’єднаних спільною назвою «Янголи дитинства Євгенії Гапчинської», у формі віртуальної галереї літературних героїв.

учасники заходу переглядають віртуальну книжкову виставку за творами Євгенії Гапчинської як ілюстраторки дитячих книг, скріншот

Читати далі.



У сучасному світі, де гаджети все частіше займають увагу дітей, питання зацікавлення читанням стає актуальним, як ніколи. Книга чи журнал? Що обрати? Що цікавіше, корисніше, а головне – здатне утримати увагу сучасного юного читача? Відповідь на ці запитання шукали працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки разом з відвідувачами дитячого простору UNICEF, влаштувавши читацький батл під назвою «Книжки vs журнали».

Учасники заходу демонструють плакат з результатами батлу та свої книжкові закладки.

Читати далі.



Щороку 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Ця дата була запроваджена у 1995 році у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

До цього дня завідувачка сектору абонемента Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провела для учнів Херсонської школи № 50 тематичний огляд книг, які долають булінг. Огляд так і називався: «Дружити, а не бити: книги, які долають булінг».

Постер огляду "Дружити, а не бити!", учасники заходу, скріншот екрану.

Читати далі.



Кажуть, що цей світ врятує добро, тому що воно закладене в людській природі, добрі і людяні вчинки може робити кожен. Творити добро зовсім не важко, а в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

Змалку діти саме з книжок дізнаються, що таке добро і як добре жити у доброму світі. Сотні років письменники з усього світу намагаються донести ідею добра і його значення для людини, за допомогою різноманітних художніх історій та завдяки вчинкам своїх літературних героїв.

До Всесвітнього дня доброти для учнів 5-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44, Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 50 імені Романа Набєгова, учнів 6-А класу Херсонської гімназії №3 та учнів 5-х класів Херсонського НВК №48 співробітниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки був проведений пізнавально-інтерактивний літературний квест «Книги, де сховалось добро».

Постер літературного квесту "Книги, де сховалось Добро"

Зображення обкладинок книжок про доброту й добрі вчинки, слайд із презентації

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Книги, Новини
vbpi


11 листопада відзначатимемо другу річницю звільнення міста Херсона та всього Правобережжя Херсонщини від російських окупантів. Саме цього дня у 2022 році українські Сили оборони зайшли у Херсон, і над містом знов розгорнулися жовто-блакитні прапори. Незламний Херсон повернувся під контроль України.

До другої річниці пам’ятної дати для учнів закладів загальної середньої освіти №45, №55 і №50 імені Романа Набєгова було проведено тематичний захід «Херсон-2022: арт-спротив. Окупація та визволення очима письменників». Під час зустрічі, організованої працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, присутні мали змогу поглянути на події, які вже стали історією, крізь призму книг херсонських авторів.

Постер заходу, скріншот екрану із фото учасників.

Читати далі.



Щороку у жовтні книголюби з усього світу дізнаються нове літературне ім’я, яке буде відзначене найпрестижнішою міжнародною літературною премією. Нобелівська премія в галузі літератури була створена інженером-хіміком, членом Лондонського королівського товариства Шведської академії Альфредом Нобелем, разом із чотирма іншими Нобелівськими преміями, і має більш ніж столітню історію – премію вручають з 1901 року. 

У 2024 році Нобелівську премію з літератури присудили південнокорейській письменниці Хан Ган «за напружену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам». У своїй творчості Хан Ган вивчає історичні травми та невидимі набори правил і в кожному зі своїх творів оголює крихкість людського життя. І поки весь світ чекає на 10 грудня, коли в Стокгольмі відбудеться урочиста церемонія вручення Нобелівської премії, ми пропонуємо вам, дорогі читачі, більше дізнатися про засновника премії та її лауреатів.

Постер медіа-огляду

Читати далі.



Читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки отримали в жовтні дивовижний подарунок від Українського ПЕН (PEN Ukraine) – 136 дитячих книжок англійською мовою! Ці книги Український ПЕН отримав у рамках спільної ініціативи з Book Aid International, Англійським ПЕН та Міжнародним ПЕН, а сама ініціатива є частиною програми «Незламні бібліотеки».

Фотографії книжок англійською мовою , отриманих в дар від Українського ПЕН

Не буде перебільшенням сказати, що у цій чудовій колекції знайдеться книга для кожного нашого читача, адже тут є книжки-іграшки для наймолодших і навчальні посібники для вивчення англійської, світової історії, з малювання і природничих наук, словники і віммельбухи, підліткові бестселери і легендарні твори англійської літературної класики… Ці книжки, що надійшли до фондів нашої незламної обласної дитячої книгозбірні, допоможуть юним херсонцям отримати нові знання, вдосконалити свою англійську, стануть у пригоді для спільної творчості та зустрічей у англійських розмовних клубах.

Дякуємо вам, неймовірна командо Українського ПЕН, за вашу роботу й підтримку незламних українських бібліотек, і зокрема – Бібліотеки імені Дніпрової Чайки!

Опубліковано в рубриці Книги, Новини
vbpi