Нова українська школа і сучасна дитяча бібліотека сьогодні це – дві установи, які невід’ємні одна від одної. Нинішні реформи в освіті і культурі до кожної з них висувають нові вимоги щодо професійної діяльності. Бібліотекар, як і вчитель повинен вміти мотивувати дитину до саморозвитку, до навчання, до пізнання світу, навчити та допомогти опанувати так званими soft skills (м’якими навичками) — вмінням працювати в команді, вирішувати проблеми і знаходити творчі рішення. Педагог це робить за допомогою викладання свого предмета, бібліотекар – через книгу та читання.
![](https://www.library.kherson.ua/lw/wp-content/uploads/2020/09/1-3-1024x629.jpg)
![](https://www.library.kherson.ua/lw/wp-content/uploads/2020/09/2-2-1024x713.jpg)