25 та 26 червня 2024 року Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки проводить онлайн ХІІ Міжрегіональний ярмарок інноваційних ідей «БібліоКре@тив-2024», у якому беруть участь працівники бібліотек для дітей Миколаївської, Одеської, Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Подія відбувається в рамках відзначення 100-річчя від створення Бібліотеки.

Банер Ярмарку бібліотечних інноваційних ідей

Сьогодні відбулось офіційне відкриття Ярмарку. З вітальним словом до учасників професійного форуму звернулись Володимир Клюцевський, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради та Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, заслужений працівник культури України, кандидат культурології. Почесні гості відзначили важливу роль дитячих бібліотек у промоції дитячої книги, створенні національного культурного простору для сучасної дитини, у підтримці ментального здоров’я українських дітей в умовах війни та побажали учасникам «БібліоКре@тиву» плідної роботи.

Скріншот конференції Zoom - учасники та почесні гості Ярмарку бібліотечних інновацій

Спеціальна тема «БібліоКре@тиву-2024» – «Кольори твоєї сили: палітра ментального здоров’я», а до програми заходу включені також компоненти професійного навчання для працівників дитячих бібліотек відповідної тематики. Тож пленарну частину заходу відкрив виступ Ольги Купріян, письменниці, оглядачки дитячої літератури, методистки лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук», редакторки проєкту підтримки дитячого читання «БараБука» на тему “Як заохотити дітей до читання та підтримати психоемоційний стан дитини за допомогою книжки”.

Бібліотеки-постійні учасниці Ярмарку обмінялись власним досвідом надання бібліотечних послуг в умовах війни, практиками соціально-психологічної підтримки дітей-користувачів.

Центральною подією заходу став «Ідеятон». В ході його першої сесії свої ярмаркові інновації презентували бібліотеки для дітей Миколаївської та Донецької областей і Централізована бібліотечна система для дітей м. Ізмаїл (Одеська область). Кожна бібліотека-учасниця підготувала «на продаж» оригінальні ідеї, які безперечно зацікавили інших учасників заходу. «Плата» за вподобану ідею – це зобов’язання втілити її у життя на власних теренах. Такі новації – справжня знахідка для творчого бібліотекаря. Практика попередніх ярмарків доводить, що «придбані» інновації будуть не лише з успіхом впроваджені, а й набудуть нових барв в ході реалізації на новому ґрунті, працюючи на головне завдання бібліотек, що обслуговують дітей – на залучення малят та школярів до читання, перетворення книгозбірень у сучасні хаби інтелектуального й духовного розвитку дітей та підлітків, збереження їх ментального здоров’я, осередки просування сучасної української дитячої книги.

Завтра Ярмарок інноваційних ідей продовжить свою роботу, тож запрошуємо усіх зацікавлених знайомитись з репортажами із відновленого після дворічної перерви форуму дитячих бібліотекарів-новаторів, які публікуватимемо у блозі “БібліоКре@тиву”.



Comments are closed.