У 1898 р. відомий український і польський ботанік, дослідник флори і фауни нашого степового краю, ентомолог Йосип Конрадович Пачоський створив ентомологічний кабінет, який за два роки перетворився у природничо-історичний музей.

У 1906 р. для музею побудували спеціальну двоповерхову будівлю, у якій зараз і розміщується природничий відділ Херсонського краєзнавчого музею.В основі природознавчого відділу — унікальна колекція флори та фауни Херсонщини, створена наприкінці ХІХ ст. Й.К.Пачоським.

Цікавою для херсонців та гостей міста є виставка «Рідкісні та зникаючі тварини світу», на якій можна побачити усурійського тигра, леопарда, сніжного барса, ведмедів різних видів. Справжньою перлиною є експозиція, присвячена дивовижному світу Нижнього Дніпра, лиману, Азовського та Чорного морів.Центральним експонатом розділу «Мешканці світового океану» є один з найбільших музейних предметів України –  30- метровий скелет синього кита.

Сьогодні, 8 грудня 2014 р.,  виповнюється 150 років від дня народження Йосипа Конрадовича Пачоського (1864-1942). Дізнайтеся більше про нього, завітавши до меморіальної кімнати вченого-дослідника у музеї природи.

 

Опубліковано в рубриці Новини
vbpi


Comments are closed.