Зомбі Том
Малюнки можливі з великою кількістю крові. Криваві описи. А і ще русофобія:). Рекомендується читачам від 10 років
Я вас попереджала:)
На хвилях п’яності
Глава перша
Все почалося, коли я вирішив знайти собі роботу.
У мене вже є достатньо вмінь, щоб потрапити до роботи моєї мрії. Я ще з четвертого класу хотів бути справжнім генієм із знаходження ліків від різних хвороб. Мінус був у тому, що я сам завжди хворів на застуду. Але це не була велика проблема для мене!
Тож я написав своє резюме, і мене викликали заради декількох питань:
— Отже, ви — Том Магнітон, правда?
— Том Макнітон, сер.
— Мене вразило ваше резюме, але я викликав вас сюди для ще кількох питань з приводу згоди на використання вашого… Все заради просування ліків.
В цей момент мій мозок ніби розплавився від нудьги. Мій друг одружився на одному гарному хлопцеві, тож ми відсвяткували це за пляшкою червоного вина. Декількох… Сотень? Тож те, що він казав, я не вислухав, я просто погоджувався. Так, я знаю. Я дурень, і зараз, пишучи це, я розумію, наскільки великою це було проблемою.
— Тож ви згодні на те, щоб допомагати нам?
— Так.
— Ви згодні, що допомагатимете при будь-якій можливості?
— Так.
— Ви згодні що під час роботи ви не будете вживати алкогольні напої та тютюн?
— Та-а-А-А-а-ак? Екхем-кхе.
— Ви згодні, що ми можемо використовувати ваші знання задля потрібних цілей?
— …Та-а-а-ак.
— І наостанок, чи ви згодні віддати своє тіло заради необхідних цілей?
— А-а-а-А-А-А-г-а-а-а…
— Чудово! Вітаю, Томе Магнітоне, вас прийнято на роботу. Прошу завтра прийти до нас о шостій ранку. Я вам покажу над чим ви працюватимете, добре?
Я мовчки кивнув.
Невдовзі ми сиділи у барі з нашими друзями. Тепер ми святкували мою посаду. Сміялись із жартів про моє майбутнє і пили абсент. З нами був вже одружений Максим, Данило, що покурював під час кожної розмови, і Ваня, просто Ваня — найадекватніший у нашій компанії. Після ще одного вдалого жарту Ванька раптом спитав мене:
— Ну добре, роботу ти вже маєш. Дівчину скоро знайдеш. одружишся… А з нами шо? Кинеш своїх братанів здихати від Данилових сигарет?
— А я шо? — раптово відповів Данило.
Я трохи подумав. І справді: тепер знайти дівчину і купити каблучку — як рукою махнути. Але тоді доведеться витрачати час на посиденьки з нею… Ваня перервав мої думки:
— Та не падайте духом, з таким нездарою, як Том, жодна жінка не захоче зустрічатися.
Вони почали реготати. Стіни бару струсились від звуків, що найбільше нагадували гучне квакання впереміш із звуками здихання курки. Тоді Максим додав:
— Дівчина — точно ні, а про хлопців ніхто нічого не казав. Ах-х-х-ха-ха-ха-ха!
Всі почали сміятися ще гучніше. Після наступного ковтка абсенту мені закрутилось у голові. Все почалося вертітися перед моїми очима. За мить я опинився на столі, і весь регіт припинився.
Перший день — перший хаос
Глава друга
Наді мною висіла лампочка. Сіра стеля всівалася тріщинами навколо неї. Одне-єдине вікно у кімнаті пропускало крізь себе яскраво-золотисті промені сонця. Постери гурту “Nirvana” на стінах закривали пошкодження тиньку. На столику лежав телефон і записка:
“Ти знову багато пив, нічого страшного,
ми підібрали тебе. Не хвилюйся,
тепер це твій дім, а не дім Данила. Ми пам’ятаємо, що
там дихати неможливо через сигарети. Па-па.
З любов’ю, твоя компашка.”
Я потягнувся за телефоном. Глянув, котра година, і помітив декілька повідомлень. Одне з них було найважливіше: від “АПОКАЛ”[1], компанії, у якій я почав працювати. Там писалося про те, що я запізнююсь на роботу, все таке…
— Трясця! Кхем-кхе.
Різко зірвався з ліжка. Долаючи нудоту, накинув на себе кофту, запхнувся у штани і ледь знайшов бодай якісь шкарпетки. Довелось брати різні. Абияк вдягнув куртку і вилетів на вулицю.
Мій перший робочий день.
Я думав, робота — це прикольно: робиш собі те, що тобі скажуть, а в кінці тобі бабки платять. І живеш собі, як мільйонер! Це ж так просто…
Але за перше запізнення — таку дрібничку — мені відразу зробили зауваження, як в дитинстві у школі.
— Містере Томе Магнітон. Ви запізнилися на цілих 20 хвилин! Це не може повторитися. Вам — догана. Ще одна — Вас одразу викинуть з роботи.
— Але ж містере Сергію…
— Ні!
— Але ж…
— Неа!
— Містере…
— Та напийся з гівна юшки, тоді зрозумієш, що “Ні” значить “Ні”.
Я промовчав. Насправді я не хотів сваритися у перший же ж день роботи. Звісно, було образливо. Звісно, я хотів вдарити його у його зморшкуватий писок. Але ж перший день!
Він мене провів у білий коридор. Наприкінці виднілись сині двері. Над ними — напис:
Обережно:
- Багато радіації
- Нестерпні крики
- Кров, кишки та інші частини тіла
- Рідкісні речовини
Там писало ще щось, але містер Сергій вже встиг відчинити двері мого нового робочого місця. Спершу мене засліпило яскраве сяйво, а потім я помітив велику кількість… Усього.
Кімната була поділена на менші приміщення, роз’єднані скляними стінами. В кожному з них стояло по одній кушетці, столу з медичними та хірургічними інструментами. На деяких із них навіть були залишки крові. Кілька кушеток займали люди з різними відтінками шкіри, але зазвичай блідо-зелені.
— Яку це хворобу ви намагаєтеся вилікувати? — запитав я з великою цікавістю, бо все нове було мені цікаве.
Але холод пробігав шкірою, коли я придивився і розпримітив у деяких дальніх кімнатках калюжі крові. Іноді мені навіть здавалося, що я бачу у них очі, руки і деякі невпізнані елементи.
Сергій відповів доволі спокійно:
— Одну з незвичайних. Через неї можуть страждати або ж швидко і безболісно падати. Через неї багато клопоту, і всі, хто мають цю хворобу, закінчують своє життя швидко.
Цей опис був доволі моторошний, але я все одно не зрозумів, що це. Можливо, це була меланома… Але ж від неї не стають такими… Дивними?
Проте мої думки перервали приміщення лабораторій попереду.
Я вже думав: “От це буде прикольно. Моя особиста кабінка з лабораторними приладдями і з можливістю займатись моїм улюбленим хобі — виготовляти ліки від небезпечних хвороб, таких як оця…. Що змушує людей позеленіти… І змушує лікарів витягувати кишки з них… Круто!”.
Але, на жаль, ми повернули до ще більшої кількості кабінок з кров’ю і хворими.
Нарешті після цієї всієї прогулянки і нудних лекцій містера Сергія, які я навіть не слухав, ми зайшли у таку саму кабіну, як і всі попередні. Ця, щоправда, була набагато чистішою. У будь-якому разі, тут не лежало скупчення кишок.
— Це, пане Томе, ваша кабінка.
Я роздивлявся її з усіх сторін. Вона блищала від чистоти. Мені це сподобалося найбільше. Я глянув на стіл… Але там нічого не лежало. Це мене здивувало. “А де всі речовини, які я так довго чекав?” — подумав я.
— Ви чимось здивовані? — запитав містер Сергій, помітивши моє здивування.
— Так, є одне питання. Кхе-кхе, — відповів я. — Де всі мої прилади, колби, речовини? Я ж з чогось маю готувати.
— Ох, любий друже. Вам не треба буде готувати все це.
На хвилинку я задумався: “Як це так можливо, щоб працювати без жодних препаратів? Така робота взагалі існує?”
Раптом у кімнату зайшли троє людей. Вони були одягнені у чисто-білі халати, мали маски і чорні окуляри. Через це не можна було помітити їхнє обличчя. Не тільки це мене насторожило — всі вони мали в руках по металевій пилі.
Двоє підійшли ближче до мене, взяли за руки і поклали на кушетку. Я не міг до кінця зрозуміти, що коїться. Я лежав з нерозбірливими думками у голові. Сформулювавши хоч щось у цьому хаосі, я закричав:
— Висерки, ідіть до біса! Кхем-кхех! Що ж це коїться?
— Ви, скоріш за все, не зрозуміли до кінця наші вимоги, — спокійно відповів Сергій з лівого боку, — адже ви погодилися віддати своє тіло заради необхідних цілей.
Ремнями застебнули мої руки і ноги. Голову закріпили найкраще: я відчував тиск металу. Щось холодне і м’яке промайнуло у мене на лобі, а потім розтеклося. В ніздрі вдарив неприємний сморід антисептика.
— І що ви робитимете зі мною? — спитав я, не сподіваючись відповіді.
Але вона прозвучала:
— Ми намагаємося зробити ліки від найстрашнішого захворювання…
— Це зрозуміло, але бісений син, навіщо я вам?
— Як я казав… Ми намагаємося знайти ліки від смерті. А на вас ми випробуємо їх.
— Що ж це за такі ліки від смерті? Екхем! Ви випадково не про янголів там?…
— Мовчи, свинота.
— Але я не москаль…
— Зараз будеш верещати, як свиня. Починайте, любі мої друзі.
Знову щось холодне промайнуло по моїй голові, але цього разу не м’яке. Знову щось холодне розтеклося по моїй голові, і я відчув нестерпний біль у цьому місці. Я закричав, розуміючи, що мені розрізають голову.
— Що ви робите, бісові ви… Це боляче!
Кров потрапляла мені на очі, розпливаючись по всій голові. Боліло, як у пеклі. Я кричав безперестанку. Скоро вони прорізали мій череп і почали маленькими ножицями розрізати всі нутрощі, які вели до мого мозку. Як я все ще не помер? Як я все ще міг відчувати, як кожна ниточка, що вела до мозку, ділилася навпіл? Будь-який маленький рух всередині мене я відчував з пекучим болем. Я не міг побачити щось через кров на моєму обличчі, лише відчував усе, і це додавало ще більше тривожності.
Наостанок я відчув, як щось дістають з мого черепа, і раптом все перед очима потемніло.
Душа вернулась
Глава третя
Все почалося з голосів, які я чув:
— Експеримент стане вдалим, якщо він прокинеться за деякий час.
— Чудово. Прошу викликати Василя Понеділка. Нехай він буде слідкувати за його подальшим серцебиттям.
— А як щодо Василя Вівторка?
— Нема в нас Вівторка, тільки Середа. Василь Середа, який на гітарі завжди грає, забув?
— А-а-а-а-а…А…А Василь Четвер?
— П’ятниця. Василь П’ятниця.
— А, точно… Тож у нас є Василь Понеділок, Василь…
— ТШЧ!
Раптом вони обидва замовкли. Я все ще намагався не розплющувати очей, хоч і хотів.
— Ти бачиш це?
— Що саме, сер?
Знову двоє промовчали. Я почув кроки біля мене. Серце почало битися ще швидше. Я не думав, що після такого я знову його відчую.
— Як це можливо?…
— Викликай Степана Манку.
— Але сер, як це можливо?..
— Я сказав викликай Степана Манку. А, і Василя Вівторка!
— Той, шо Середа?
— Цю ти, Боже. Так, він!
Я відчув легенький поштовх мого ліжка. Я точно знав, що я лежав. Я відчував його подих. Він був дуже близько до мене. Сергій був просто переді мною.
— Я знаю, що ти живий… — сказав він тихо і дуже спокійно.
Після кожного слова я відчував його прохолодне дихання на моєму тілі.
Я відкрив очі. Я побачив його чорну постать. Я важко дихав. Я помітив, що моя шкіра трохи зблідла, як у справжнього мертвяка. Я поклав руку на голову, перевіривши, чи нема там тої рани. На мій подив там було зашито… Я не міг чітко думати. Мій мозок ніби забрали і запхнули назад, перед цим давши його пережувати разів сто собакам з найближчого смітника. Після цієї думки закралася нова: “А раптом справді так сталося?”.
— Перед тим, як ти будеш ставити питання, друже, попрошу тебе не робити жодних рухів. Так буде лише гірше.
— Але ж я вже порухав рукою, хіба… Хіба ні? — поволі я почав вибудовувати текст і мої майбутні дії.
— Він приходить не одразу…
— Хто? Кхем..
— Той, хто проникає між стінами, той, кого зупинити майже неможливо. Він завжди починатиме… Завжди.
При чому він це сказав мені прямісінько перед обличчям.
— Ви про кого…
Раптом я відчув його.
Біль.
Сильний біль у руці, якою я рухав. Щось схоже на ламання кісток, але без жодного хрусту. Я знову закричав. І знову нестерпний біль поринув всередину моєї руки. Я розгнівався. Тією самою рукою, у якій я пульсував біль, я вдарив його по обличчю. Він впав з ліжка і розлігся на підлозі. Я підвівся, хитаючись. Біль пролинув під все моє тіло. Я пошкандибав, як п’яний, до виходу зі скляної кімнати. Хапався за все, що було під рукою.
І однією з речей виявилась червона кнопка, яка висіла у всіх кімнатах. Це була евакуаційна кнопка, яка відчиняла всі двері.
Тоді я не розумів, що зробив. Тоді мені не приходило в голову, що я створив апокаліпсис. Всі піддослідні почали виходити зі своїх кімнат, і я з ними.
Коли я вперше заходив у цю велику кімнату для досліджень, я не думав що людей тут так багато. Сотні наново-живих виходило з компанії “АПОКАЛ”. Всі вони були голодними… Всі вони лежали у лікарні багато років і не могли померти від голоду… Я подумав, що життя буде набагато гіршим через такі пригоди. Але ж я зомбі. І доволі розумний зомбі, бо я мав мізки у своїй голові.
[1] Аритмічне повернення операції класифікації аномальних ліків