Чи любите ви подорожувати, відвідувати різні міста, зустрічатися з цікавими людьми? Дізнаватися, як жили діти в різних країнах у різні часи, чим захоплювалися, про що мріяли? Як ви думаєте: геніями народжуються чи стають?
Знайти відповіді на ці питання мені допомогла книга сучасної української письменниці Ірини Хомин про Карла Гаусса, Астрід Ліндгрен, Пікколо Паганіні, Каміллу Клодель, Ван Гога, Соломію Крушельницьку. Коли я читала цю книгу, то ніби подорожувала різними країнами, потрапляла в різні часи. Ви відвідували коли-небудь старовинний будинок, у якому зберігається пам'ять про людей, що мешкали в ньому? У кожній кімнаті будівлі знаходиться якийсь скарб. Якщо розкриваєш двері першої кімнати, то потрапляєш у незвичайне місто. Перед тобою - високі будинки з вежами та ліпниною, величні церкви та собори, площі, прикрашені скульптурами, вулиці, вимощені камінням. Це Німеччина XVIII століття. Саме тут навесні 1777 року народився майбутній «король математики» Карл Гаусс. Ви коли-небудь зустрічали хлопчика, який би «навчився рахувати раніше, ніж розмовляти»? Ця дивна дитина захоплювалася творами давньоримських авторів: Евкліда та Архімеда. Потяг до знань, наполегливість та працелюбство допомогли Карлу Гауссу стати всесвітньо відомим математиком, фізиком та астрономом.
Ось двері до другої кімнати. Я прислухаюся й чую веселі дитячі голоси та сміх. Малюки оточили стареньку бабусю й просять її розповісти казку. Серед них - рудоволоса Астрід -майбутня відома шведська письменниця. Ця допитлива непосидюча дівчинка виросте та напише книжки про Пеппі, Карлсона, Лотту, Еміля, братів Лев’яче Серце.
Мені здається, що книги Астрід Ліндгрен тому полюбляють читати діти, що письменниця на все життя залишилася маленькою дівчинкою з чудової казки. Її книжки перекладено вісімдесятьма мовами світу.
Чи є у світі людина, яка б не захоплювалася музикою? Я навчаюся в школі мистецтв, відвідую заняття народного ансамблю сучасного танцю «Провінційний балет» і дуже люблю танцювати під веселі мелодії В. Моцарта, Й. Штрауса, П. Чайковського. Подорожуючи чарівним будинком, почула чудову музику. Звуки долітали із-за дверей третьої кімнати. Я зупинилася. Хтось грав на скрипці мелодію невідомого автора. Відкриваю двері кімнати - і бачу маленького чорноголового хлопчика зі скрипкою в руках. Це майбутній італійський музикант-віртуоз і композитор Паганіні. Він почав складати музичні твори у восьмирічному віці. В одинадцять років Нікколо дебютував у рідній Генуї та розпочав концертну діяльність, виступаючи по.всьому світу.
Читаючи про життя видатних дітей із різних країн, я хотіла дізнатися і про дитинство славетних українців. Перегортаю декілька сторінок книги. Ось розповідь про дитячі роки видатної української співачки Соломії Крушельницької. Вона мала від природи унікальний голос, грала на фортепіано, навчалася у Львівській консерваторії. Перший виступ цієї талановитої співачки відбувся у Львівській опері 15 квітня 1893 року. Потім Соломія навчалася в Італії. Ця талановита дочка України своїм співом прославила нашу землю на весь світ, бо виступала на багатьох оперних сценах Європи та Америки.
Ось і закінчилася моя подорож чарівним будинком. Закриваю цю цікаву та пізнавальну книжку. Мрію вирости й теж залишити свій скарб у якійсь із кімнат такого ж будинку, в якому зараз побувала.