На книгу Ірен Роздобудько "Арсен"

Нещодавно я прочитала повість відомої письменниці Ірен Роздобудько «Арсен». Головний герой книжки 13-річний Арсен – простий хлопчик, на долю якого випало багато неприємностей.

Батько покинув його з матір'ю дуже давно. Найбільше хлопцю хотілося пригод, саме тому він поїхав до бабусі з дідусем попри заборони матері. У селі познайомився з чудовою дівчиною Олександрою, але всі називали її Айрес, зустрів свою зведену сестру Нійолє.

Мені сподобалася ця повість, тому що вона дуже цікава. Арсен розгадував таємниці своїх предків. У селі про них ходили недобрі чутки.

Найбільш цікавим для мене був той момент, коли хлопчик побачив привид «Білої Дами». Казали, що цей привид, то померла родичка Арсена, яка не може потрапити до іншого світу, поки всі не дізнаються правду. Хлопчик дуже злякався, але не відступав і вивчав історію своєї сім'ї далі. Арсен навіть перекладав листа, якого написала «Біла Дама», коли ще була жива. Він дізнався правду про свою сім'ю, зрозумів, що плітки у селі - це все вигадки, і нарешті зміг спати спокійно. Виявилося, що привида «Білої Дами» не існує, то була переодягнена Айрес. Звісно, Арсен образився на дівчину, але пробачив, бо закохався в неї .

Під кінець літа він налагодив свої стосунки з батьком та сестрою. Коли їхав додому, зрозумів, що таких канікул він ніколи не забуде.

Прочитавши цю повість я зрозуміла, що не треба вірити пліткам, якщо ти чогось хочеш, то слід просто докласти зусиль.

Книга - наш найкращий друг

"Людина без книги, як криниця без води", "Хто більше читає, той більше знає", "Добра книжка кожну голову на правильну дорогу направить" - і ще багато є прислів'їв та приказок про книгу. Д.Дідро казав: «Люди перестають думати, коли перестають читати». Книга - наш найкращий друг, завдяки їй ми можемо пізнати себе, потрапити в різні куточки світу.

Хто з нас не любить книжок? Дійсно, важко уявити таку людину. У народі кажуть: "Хто багато читає, той багато й знає". Кожен має хоча б невеличку особисту бібліотеку.

Книжка... Для одних людей — це скарб неоціненний, для інших — річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх — данина моді, розкіш, додаток до хатнього інтер'єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить.

Шана й любов до книги починається з колиски, йде від батька-матері. Сім'я, в якій не читають книжок, — духовно неповноцінна.

Книга в Україні завжди користувалася великою пошаною. "Велика користь буває від учення книжного. Книги — це ріки, що напоюють світ, це джерела мудрості", — писав давньоукраїнський літописець. Зрозуміло, чому в Київській Русі існували книгозбірні при церквах, монастирях, при князівських та боярських дворах. Про це переконливо свідчать історичні джерела — ті самі книжки.

Якщо книга цікава, то ти будеш переживати долю головних героїв, ставитимеш себе на їхнє місце, прийматимеш рішення, шукатимеш виходу зі скрутної ситуації. Мені здається, що якщо в книзі немає малюнків, то це навіть краще, бо ти матимеш можливість уявити все по-своєму. Читаючи книгу, ти потрапляєш у незвичайний світ. Це подобається, бо можна змінити одноманітність життя.

На мою думку, все ж таки краще дітям читати книжки, аніж робити те, за що можна отримати покарання. Книги різножанрові й можна обрати будь-яку на свій смак.

Я не можу уявити свого життя без книги. Найбільше мені подобаються твори дитячої літератури й сучасна фантастика.