Друзі, запрошуємо вас на гостини до Дніпрової Чайки!
Перед вами – електронна бібліографічна іграшка «Віртуальна літературна вітальня Дніпрової Чайки». Як у справжній вітальні письменника, у ній зібрані речі, що розповідають уважному відвідувачу про життя і творчість господині, про її родинне коло та друзів, про творчі інтереси й громадську активність…
Придивіться уважніше: за більшістю речей, розташованих у вітальні, «заховані» різноманітні інформаційні матеріали. Тут можна «погортати» сторінки з творами письменниці, переглянути галерею ілюстрацій до них, послухати звукозаписи окремих віршів та оповідань... Переходячи за посиланнями, які знайдете за портретами письменниці, стосиком книг та годинником на столі, за старовинним грамофоном і нотами, розгорнутими на піаніно тощо, ви отримаєте відповіді на чимало запитань: де і як минуло дитинство майбутньої письменниці? яке її справжнє ім’я і як з’явився незвичайний псевдонім – Дніпрова Чайка? де навчалася, ким працювала, для кого писала свої твори, хто писав про неї? як називаються дитячі опери, лібрето яких створила Дніпрова Чайка, і кому з українських композиторів належить музика цих музичних творів?
А ще – поринете у розмаїтий світ образів, створених Дніпровою Чайкою, авторкою поезій у віршах і в прозі, легенд і казок, оповідань і драматичних творів…
На завершення «екскурсії» до літературної вітальні письменниці вас очікує тест «Знавці Дніпрової Чайки» - і дати правильні відповіді на його запитання зможе лише той, хто був уважним і спостережливим, прочитав і прослухав усі твори письменниці, включені до цієї іграшки.
То хто ж вона – Дніпрова Чайка?
ФахівцямШановні колеги!
До вашої уваги – біобібліографічний веб-посібник, створений у жанрі електронної бібліографічної іграшки.
При укладанні бібліографічної частини веб-посібника застосовано вибірковий принцип, тобто включались переважно ті документи, які вийшли друком уже за часів незалежності України: найновіші, найактуальніші для сучасного читача. Більш ранні публікації можна знайти у посібнику «Дніпрова Чайка», виданому у серії «Літературно-краєзнавчі студії» (1996, 1997 рр.), електронна версія якого доступна за посиланням: http://www.library.kherson.ua/young/tavrica/chajka/Dniprova%20Chajka.htm
Найбільш повні й авторитетні довідкові та бібліографічні видання увійшли до посібника, незалежно від дати їх опублікування. Це ж виключення застосоване і щодо публікацій лібрето та пісень на слова і народних, записаних з голосу Дніпрової Чайки.
Особливістю даного посібника є включення до нього повнотекстових, візуальних та мультимедійних матеріалів. Ви знайдете тут тексти окремих творів письменниці, аудіозаписи поезій і оповідань Дніпрової Чайки, біографічний нарис, присвячений херсонським сторінкам життєпису видатної землячки, матеріали до вивчення творчості Дніпрової Чайки, зокрема розробки уроків, літературознавчу розвідку про дитячі твори письменниці, репродукції світлин із родинного архіву Василевських, відомості про увічнення пам’яті письменниці, ілюстрації до творів Дніпрової Чайки, створені українськими художниками-графіками, лібрето однієї та аудіозапис фрагменту іншої дитячої опери, музику до яких створив Микола Лисенко…
Ігровий формат посібника підтримує розміщений у ньому інтерактивний компонент – тест «Знавці Дніпрової Чайки», який пройдуть на «відмінно» ті, хто був уважним, знайомлячись з біографічними матеріалами та творами письменниці.
Бібліографічна іграшка адресована школярам, вчителям, бібліотечним працівникам та усім поціновувачам творчості письменниці і може бути використана як посібник до курсу «Література рідного краю».