Віднині усі новини клубу на блозі Польського клубу "Przyjaźń"
***
Новини клубу 2010 р.
«Презентація Польщі» або «Вітаємо у «Пшиязнь»!»
8 жовтня у Секторі літератури іноземними мовами ХОБД відбулося відкриття нового сезону в роботі клубу «Пшиязнь». Організоване Жойа О.В. та бібліотекарем СЛІМ Мазуновою І.М., засідання «Презентація Польщі» зібрало дорослих і дітей, зацікавлених у інформації про країну, яку називають «серцем Європи». До уваги членів клубу було представлено відеофільм «Polska», що презентував нашого західного сусіда як державу з багатою історією, яскравим колоритом, вражаючою архітектурою та надзвичайно смачною кухнею. Особливо зацікавило учасників заходу аудіальне сприйняття інформації польською мовою, що дало змогу відчути себе не лише реципієнтом, але й співучасником відеокартини.
Окрім запланованого кіноперегляду, члени клубу під час заходу отримали змогу ознайомитись з планом роботи «Пшиязнь» на 2010-2011 навчальний рік, а також висловили організаторам заходу свої побажання на майбутнє. На завершення учасники обмінялися прощальними фразами польською і зробили груповий знімок. А поки ми з нетерпінням чекаємо на давніх і нових друзів 19 листопада, коли відбудеться наступна зустріч «Пшиязнь», присвячена Дню незалежності Польщі.
План роботи польського клубу на 2010-2011 рік Польща – Америка. Діалог Культур 22 квітня у секторі літератури іноземними мовами Херсонської обласної бібліотеки для дітей відбулось спільне засідання польського клубу «Пшиязнь» та англійського клубу English Club. Серед присутніх були завсідники обох клубів, а також відвідувачі бібліотеки, кому було цікаво дізнатись більше про такі країни, як Польща та Сполучені Штати Америки.
Зустріч мала назву «Діалог культур» та проходила у формі діалогу між ведучими – президентом польського клубу Жойа Оленою В’ячеславівною та волонтером Корпусу Миру США Деборою Горофало. Присутні умовно гортали сумні та веселі сторінки історії, із зацікавленістю слухали факти про причини еміграції польського народу до Сполучених Штатів, дізналися, в яких містах та за яких умов поляки мешкають зараз, як дотримуються національних традицій та бережуть свою історичну спадщину. Розповідь супроводжувалась відео та фотоматеріалами, що зробило її наочнішою та яскравішою. Учасники заходу мали змогу порівняти традиції святкування визначних свят в обох країнах (Дня Подяки, Дня Незалежності та Дня Конституції, Різдва та Великодня тощо). Наостанок усі насолодилися мелодійними піснями з національним колоритом кожної країни. Загалом, захід викликав захоплення та збагатив учасників знаннями про культуру та традиції польського та американського народів.
17.03.2010 р. Романтика...Трагедія...Музика
У 2010 році увесь музичний, та й не тільки, світ відзначає 200-ту річницю з дня народження віртуозного композитора й піаніста, поляка зі світовою славою Фредеріка Франтішека Шопена (1810-1849).
На знак пошани до видатного романтика 2010 рік за ініціативи ЮНЕСКО оголошено Всесвітнім роком Шопена. Упродовж багатьох місяців звідусіль лунатиме музика геніального «поета фортепіано», відомого цілому світові. Адже польський митець – один із небагатьох композиторів, які всі свої музичні твори писали виключно для фортепіано.
Його тіло належить Парижу, серце – Варшаві, а вся його душа – музиці. Завдяки цьому, можливо, його твори й досі підкорюють серця слухачів та смакують справжнім музичним гурманам. Творчість Шопена є винятковою, оскільки він є чи не єдиним композитором у світі, чиї твори не знали забуття. Музичні етюди Шопена визначаються особливою грацією та душевністю. У них польський національний колорит поєднується із французькою вишуканістю.
Фредерік Шопен – одна із візитівок Польщі. Його роковини є визначною подією культури у цілому світі, яку не змогла обійти увагою і Херсонська обласна бібліотека для дітей. У секторі літератури іноземними мовами було проведено розширене засідання польського клубу «Пшиязнь», присвячене ювілею композитора, під назвою “Романтика… Трагедія… Музика… ” По-справжньому оцінити дивовижний і чарівний світ музики Шопена змогли учні Ліцею Бізнесу Права та Журналістики, члени польського клубу, які були присутні під час проведення заходу, а також президент клубу Жойа Олена В’ячеславівна. Спеціально запрошеними гостями були викладач англійської та польської мов ЗОШ№16 Херсонської міської ради Жойа Марина Олександрівна і лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів піаністів, солістка камерного оркестру «Гілея», студентка ІІ курсу Херсонського музичного училища Карпенко Вікторія та її педагог Осадча Галина Іванівна.
Під час слайд-презентації всі присутні мали унікальну можливість здійснити екскурс сторінками життєвого та творчого шляху всесвітньовідомого піаніста, дізнатися маловідомі та цікаві факти з його біографії, ознайомитися з літературою про постать Шопена, представленою на виставці і, звичайно ж, зануритися у дивовижний і чарівний світ музики, відчути на собі справжній дотик Прекрасного. Геній Шопен існує поза часом, його твори – складний іспит для піаніста, на якому він показує себе - справжнього. Грати твори цього композитора автоматично означає бути «великим» піаністом. У цьому учасники заходу змогли переконатися під час прослуховування прекрасних шопенівських мелодій у виконанні Вікторії Карпенко.
Дивлячись на натхненні обличчя слухачів, не маємо жодного сумніву в тому, що всі без винятку відчули ніжний дотик музики Фредеріка Шопена та занурились у неперевершену атмосферу романтики.
26.02.2010 р. відбулось чергове засідання клубу.
Улюблений жанр кожної дитини - звичайно ж, мульфільм. 26 лютого сектор літератури іноземними мовами зібрав наймолодших шанувальників польської мови, аби насолодитися мультпарадом та удосконалити свої мовленнєві навички. Особливо вподобали дітлахи польські мультфільми "День народження Ведмедика-Вухастика", та "Пригоди Льолека та Болека". Своєрідним підсумком заходу стало проведення лінгвістичного практикуму, під час якого учасники клубу удосконалювали артикуляцію та вимову польських фонем. Таким чином проведений захід виявився і цікавим і корисним для всіх його учасників.
*******
Шанувальники польського клубу зібралися 22 січня у секторі іноземними мовами, щоб зануритись у затишну атмосферу казок біля каміну. «W swiecie zimowej bajki» - такою була назва заходу. Діти та дорослі з цікавістю слухали розповіді про міфічних героїв – русалок, гномів, інших казкових створінь, виконували різдвяні пісні та брали участь у різдвяній вікторині «Хто знає більше про польське Різдво». Найактивніші учасники вікторини отримали призи за свої знання про традиційні різдвяні страви та обряди святкування.
Пізнавальною була розповідь ведучої Жойі О.В. про мужність і патріотизм польського народу, який незважаючи на важкі часи та трагічні сторінки в історії, зберіг власні традиції та національну самосвідомість.
Родзинкою заходу стала інтерактивна комп’ютерна гра «Szopka Betlejemska», яка не лише пожвавила свято, а й удосконалила мовленнєві навички учасників і розвинула їх моторику. Молодших відвідувачів зацікавив перегляд музичного відео кліпу про маленьких гномиків.
Програма роботи клубу "Przyjaźń"
на 2009-2010рік |
Program działalności Klubu „Przyjaźń”
w roku 2009/2010 |
Жовтень 2009
Вступне заняття:
• знайомство з новими членами клубу;
• обговорення плану роботи на 2009 – 2010р.;
• розучування польських форм привітання з веселою жирафою (відео-презентація);
• перегляд слайдів "Це Польща".
Листопад
11 листопада – День Незалежності Польщі:
• Історія цього свята;
• екскурс в минуле: польські харцери та їх роль у боротьбі за незалежність, участь у ІІ світовій війні;
• музичні акорди: слухання харцерських пісень.
Грудень
• Міфологія. Фольклор (легенди про гномів, берегинь, відьмаків, лісових звірів);
• перегляд веселого відеокліпу з піснею про гномів;
• лінгвістичний практикум: розучування і спроба заспівати пісню про гномів.
Січень 2010
Зима. Зимові свята:
• традиції святкування Різдва і Нового Року в Польщі;
• слухаємо, розучуємо і співаємо колядки;
• мультпригода: перегляд дитячого мультфільму “Stary Zegar” з серії “Mis Uszatek”
(10 хв.) ;
Лютий
Польський мультпарад (популярні польські мультфільми):
• розповідь про польську мультиплікацію;
• перегляд мультфільмів з серії “Bolek i Lolek”;
• конкурс на кращий малюнок “Мій улюблений польський мультфільм”.
Березень
До 200-річчя Фредеріка Шопена:
• “Життя і творчість Шопена. Романтика. Трагедія... Музика”;
• музична вітальня “Чуттєвість музики Шопена” (слухаємо музику).
Квітень
Америка-Польща. Діалог культур. (Спільне засідання English Club і Przyazn)
• польська діаспора в США;
• традиції і культура поляків-емігрантів;
• лінгвістичний практикум.
Травень
Польська історія в особах.
• День Конституції;
• 90-річчя Кароля Войтила. Вагома постать світової історії. Людина, що подарувала своє серце людям усього світу ;
• відео-ревю “Кароль Войтила. Життєвий шлях ЛЮДИНИ” (перегляд фільму польською мовою).
Новини клубу 2008-2009 рр.
18-го грудня 2009 відбулося чергове засідання польського клубу. Ті, кого не злякала снігова хурделиця за вікном, не пошкодували про свій прихід до обласної дитячої бібліотеки. Захоплюючі розповіді про традиції святкування Різдва та Нового року у Польщі зацікавили усіх присутніх. Також вони дізналися, як привітати рідних та друзів з новорічними святами польською мовою. Налаштуватися на святковий настрій допомогло прослуховування польських колядок, які під кінець усі заспівали дружним хором.
*********
Поновив свою роботу польський клуб "Пшиязнь". Перший раз у цьому навчальному році сектор літератури іноземними мовами зібрав членів польського клубу. Зустріч відбулася 16 жовтня 2009 року. Спланували роботу клубу на навчальний рік, познайомились із новими учасниками.
Під час цікавої гри- вікторини діти потренувались вітатися один з одним польською мовою, із задоволенням вивчили слова подяки. Цікавим для учасників засідання став перегляд відео-фільму про пригоди кумедного жирафчика .
"Медіа-подорож до Потвор-Поліса"
(Вивчаємо польську з відеоресурсами)
22.05.09 - відбулось чергове засідання клубу. Одного спекотного травневого дня члени польського клубу здійснили медіа-подорож до славетного міста Потвор-Поліс і познайомилися з його мешканцями. Брали участь в небезпечних пригодах Салі і Майка та разом з ними рятували маленьку дівчинку від жахливих страховиськ. У ролі командирів рятувального загону виступили керівники польського клубу О.В. Жойа і С.А. Яків`юк. |