Випуск другий:
Літо-літечко...
Марійка Струмінська 20-а школа-гімназія, 6-й клас |
Літні канікули
Дітям у школи ніколи, чекають літні канікули. Хочеться бігати, грати і край свій чудовий вивчати. Їм теплого моря треба й блакитного чистого неба. В походи люблять ходити, змагатись, співати, радіти. Чути на вулиці жарти, сумують за учнями парти...
Літо
Літо. Як його чекають люди! Влітку тепло, гарно, любо.
Дозрівають ягоди, фрукти, овочі. Першими всіх радують духмяні і смачні полуниці. Червоніють на грядках, милують око і просяться до рота. Мами і бабусі варять з них варення і компоти. Дозрівають черешні, вишні, ранні яблука, груші, сливи. Ягоди смородини припрошують до себе. На городах вже зривають огірки. Дозрівають помідори, перець, баклажани. Копають молоду картоплю.
Вдень тепло і тихо. Вабить до себе річка. Повітря наповнене запахом квітів і трав. На полі дозріває пшениця, жито, ячмінь і овес. Тьохкає перепілка. А соняхи квітують і схожі на тисячі маленьких сонечків. Яка краса!
Вся краса, що нас оточує, створена працьовитими руками людей. Велика шана їм за це!
Анастасія Власова 6-а школа-гімназія, 5-й клас |
Україна і українці
Україна наша гарна, як та молодиця. Така ніжна, така пишна та ще й білолиця. Гріє сонце, віє вітер, соловей співає. Хтось раненько десь у полі на сопілці грає. Сонечко всміхнулось мило й примружило очі. Українці – люди гарні, добрі і робочі.
Женя Куций 6-а школа-гімназія, 5-й клас |
Що я люблю
Люблю я зорі в небі, до них думками йду. Люблю я ніч вишневу, і липу, що в саду. Люблю я сад квітневий, що під моїм вікном. Люблю я ліс зелений, що манить холодком. Люблю я поле влітку і спів пташок в гаю. Люблю я край чудовий – Херсонщину мою.
Едік Куций 6-а школа-гімназія, 3-й клас |
Рідна земля
Широкі поля річки і долини. Це рідна земля моєї Вкраїни.Є пагорби тут і гори високі. Річки скрізь течуть мілкі і глибокі.
Зелені ліси, в них верби плакучі та краплі роси на квітах пахучих.
Даша Зарівна 6-а школа-гімназія, 8-й клас |
Карпати
Сині гори в тумані пливуть, зеленіють предвічні Карпати. Саме тут я збагнула всю суть – Насолоду й від гір можна мати.Тут почула гуцульські пісні, лише тут - полонини безкраї. Розтривожили душу мені коломийки в далекому краї.
Даша Місенг 20-а школа-гімназія, 6-й клас |
Чабанець
Один хлопчик–чабанець пас у полі сім овець. Пастушок маленький був, у ріжок чудовий дув. Як заграє на дуду, я до нього в поле йду. Добрий хист хлопчина мав, людям душу звеселяв. Хлопчик грав і пас овець, гарний хлопчик, молодець!
Оля Иваниди 27-я школа, 9-А класс |
Цветы
Цветы, скажите мне, цветы, где вы, собой являя чудо, берете столько красоты и аромат такой откуда?За хлеб, за счастье, за мечту, пот пахаря и кровь солдата такую дали красоту, пролившиеся здесь когда-то.
Оля Іванець 52-а школа, 10-й клас |
Симфонія ночі
На чорній мантії неба стали салютом зірки. Срібла вже більше не треба в сяйві простори ріки.В дружнім оркестрі музики - грають всю ніч цвіркуни. Чуються жаб’ячі крики, пісня луна вдалині.
Листя на вітах тріпоче, весело гра вітерець. Серце моє чомусь хоче, щоб не приходив кінець.