Адже не було у неї навіть пензлика. І, як ви думаєте, із чого придумала дівчина зробити собі пензлика? Не повірите! Із ворсинок коров’ячої шерсті, прив’язавши її до гілочки.

Уявивши себе на місці Катрусі, я зробила собі такого ж пензлика і ось, що в мене вийшло.

Йшов час і Катруся вирішила піти навчатися в художнє училище, та директор не прийняв її, бо вона не мала освіти. Хіба він міг тоді знати, що минуть роки і малюнки бідної селянської дівчинки – Катерини Білокур, будуть виставлятися в картинних галереях усього світу?

Та юна художниця не здавалася, вона вирішила йти до своєї мети.

Згадавши, що Тарас Шевченко не лише письменник, а й художник, вона поїхала до Канева на Чернечу гору і попросила в нього про допомогу. Пророчі його слова: «Шукай не слави, а хороших людей! Їх на світі багато! Варто лише знайти їх! І вони тобі допоможуть!», надихнули Катерину написати листа відомій українській співачці Оксані Петрусенко, яку вона почула по радіо, вклавши в нього свій малюнок – з китицею червоної калини,і отримала від неї відповідь.

З того часу і почалася велика слава Катерини Білокур.

Віра в своє покликання, величезне бажання зробити так, щоб краса ніколи не полишала життя, зробили Катерину Білокур всесвітньо відомою художницею. А навчила її цьому, як сказала сама художниця, сама природа! У неї стільки барв!

Сьогодні я вже займаюся в студії образотворчого мистецтва, і тепер, коли мені до рук потрапляють якісь малюнки чи книги з ілюстраціями, завжди читаю, хто ж є автором цих витворів. Адже коли людина багато знає, це показує її рівень вихованості, ерудиції, культури.

Яка користь від читання

Читання – дуже корисна річ. Читаючи книгу, ми змушуємо мозок працювати, фантазувати, уявляти різні образи, події та місця. Завдяки читанню розвивається логіка, мислення та пам'ять, що дуже важливо для життя. А ще цей процес допомагає легко виражати та формулювати наші думки.

Читаючи довідкову літературу, ми знайомимося з новими словами, і, таким чином, поповнюємо свій лексичний запас. А з наукових джерел ми дізнаємося про рослини і тварини, про країни і їх історію, про визначних осіб. Підручники та енциклопедії для більшості здаються нудними, тому люди полюбляють читати художню літературу.

Завдяки художнім засобам, фантастичним та казковим елементам, письменники зачаровують читачів неймовірним сюжетом. Ще є історичні книги про доблесних рицарів, королів і королев, баронів, принців та принцес. Багатьох відважних героїв уславлено в таких творах.

А ще я знаю, що книжки корисно читати не лише для розваги або знаходження якоїсь інформації, - вони допомагають нашому здоров’ю, запобігають появі стресів та агресії. Психологи говорять, що здорова та людина, яка багато читає. За читанням можна провести свій вільний час. Люди, які цим захоплені, зазвичай відкриті та добрі, вони з іншим знаходять спільну мову й нових друзів серед однодумців.

Наші читацькі уподобання залежать від нашого характеру. Діти, що полюбляють фантастику – мрійники, а ті, які цікавляться енциклопедією – майбутні науковці.

Читання книжок позитивно позначається на ерудиції читача і дарує йому більшу впевненість у собі, допомагає йому не робити деяких помилок. Прочитані твори – це теж наш життєвий досвід, яким ми постійно користуємося.

Найчастіше любителями читання виростають люди, яким батьки вкладають книги в руки ще з дитинства, як, наприклад, мені і моєму молодшому братику, заохочують нас власним прикладом.

Ну, а бібліотеки – це місце, куди люди приходять сьогодні за книгою, газетою, журналом тобто – інформацією. Бібліотекарі можуть нас забезпечити нею безкоштовно.

Особисто мені читання допомагає краще мислити і легко висловити думки. Воно заспокоює та переносить мене у світ, де забуваєш про час. Ще, переказуючи друзям нову прочитану книгу, приємно відчувати себе цікавим співрозмовником, корисною людиною. Саме ці відчуття надихають мене щодня занурюватися у світ книги.